TED Rönesans Koleji İlk Mezunlarını Verdi

Tomris Güzelyurt 14 Haziran 2017

TED Rönesans Koleji İlk Mezunlarını Verdi

Uluslararası standartlardaki eğitim modeli ile öğrencilerini 21. Yüzyıla hazırlamak üzere yola çıkan TED Rönesans Koleji, ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı. TED Rönesans Koleji’nde düzenlenen törende 8. Sınıf öğrencileri diplomalarını alarak liseye ilk adımlarını attı.

2014-2015 eğitim öğretim döneminde kurulan TED Rönesans Koleji, ilk mezunlarını verdi. 8. Sınıf öğrencileri okulda düzenlenen Liseye Geçiş Töreni ile diplomalarını aldılar. Duygulu anların yaşandığı törene öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Öğrencilerin okulda uygulanan disiplinlerarası eğitim modeli ve güçlü uluslararası programlarla geleceğe sadece hazırlanmadığını, aynı zamanda bizzat o geleceğin mimarları olarak yetiştiğini vurgulayan Okul Müdürü İpek Ak şunları söyledi: “2014 yılında sevgiyle, inançla kapılarını açtığımız okulumuz TED Rönesans Koleji’nde bugün ilk mezunlarımızı vermenin gururunu yaşıyoruz. Çağdaş eğitim yaklaşımımızla; Cumhuriyetimize, değerlerimize her yerde her koşulda sahip çıkacak bireyler yetiştirmeyi öncelikli sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarımızın akademik, sosyal ve toplumsal alanda dünyanın neresinde olursa olsun daima bir adım önde olacakları bir eğitimle onları güçlendirmek üzere buradayız. Bilgili, donanımlı, özgüven sahibi, dünyadaş bireyler olma yolunda ilerleyen, TED Rönesans Koleji’nin kıymetli evlatlarının köklü geçmişinde ülkemize nice değerler kazandıran bir camianın üyesi olmanın, TED’li olmanın ayrıcalığını, hayatın her alanında hissedeceğine inanıyorum.”

Çok yönlü eğitim modeli ile 21. Yüzyıla hazırlıyor

Uluslararası standartlardaki eğitim programları, sanattan spora, dijital teknolojiden iletişime, müzikten dansa her alanda düzenlediği etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle öğrencilerini yaşama hazırlayan TED Rönesans Koleji, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise bölümleri ile K12 bütünlüğünde eğitim veriyor. Okul Cambridge Akreditasyonu ve sertifika programı, öğrencilerinin kullandığı yabancı diller ve mesleki eğitimleriyle dünyaya açılmasına imkan sağlayan BTEC Programı, bilim, sanat, spor ve sosyal sorumluluk alanındaki projeleri ve tüm süreçlerin odağında öğrencilerin bulunduğu yenilikçi eğitim anlayışıyla 2017-2018 yılı kayıtlarını almaya devam ediyor.