KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ‘GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON’

Tomris Güzelyurt 19 Haziran 2017

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ‘GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON’ DERSİYLE GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR

Kadir Has Üniversitesi, fakülte ve bölüm ayrımı gözetmeksizin tüm öğrencilerinin alabileceği bir ders olarak ‘Girişimcilik ve İnovasyon’ dersini müfredata ekledi.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Geçmişten bu yana tüm öğrencilerimizin mezun olmak için almaları gereken bir sosyal sorumluluk dersi vardı. Bu ders kapsamında öğrenciler önce teorik bilgileri öğrenip, sonra da kurumsal sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek bu bilgilerini hayata geçiriyorlardı. Bunların önemli bir kısmı da son yıllarda bizim girişimci sosyal sorumluluk dediğimiz; daha çok iş üretmeye yönelik faaliyetler olmaya başlamıştı. Bu yıl sosyal sorumluluk dersi ile girişimcilik ve inovasyon dersini aynı konsept altında topladık. Dolayısıyla Kadir Has Üniversitesi’ndeki her öğrencinin mezun olabilmek için bu derslerden birini alıp başarmış olması gerekiyor. Öğrencilerimiz istedikleri dersi seçebilirler. Sosyal sorumluluk alanında ya da girişimcilik alanında en az bir yıl eğitim alıyorlar. Bu konularda büyük bir heves olduğu için bu derslerimizi zorunluluk olarak görmeyen öğrencilerimiz aksine bu tip derslerden büyük bir keyif alıyorlar. Hem teorik bilgilerini güçlendirme, hem de iş hayatına hazır olma fırsatı elde ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Girişimcilik ve İnovasyon dersi öğrencilerin lisans eğitimleri boyunca girişimcilik ve yenilikçilik konularında yetişmelerini sağlarken, iş hayatlarında hangi sektörlerde ne gibi faaliyetler gösterebilecekleri konusunda onlara ışık tutuyor.