40 ülke öğrencisi tek okulda eğitim alıyor…

Tomris Güzelyurt 4 Temmuz 2017

The British International School Istanbul; COBISCIS ve NEASC olmak üzere üç uluslararası akreditasyona sahip İstanbul’un ilk ve tek uluslararası özel okulu özelliği ile öne çıkıyor

40 ülke öğrencisi tek okulda eğitim alıyor…

ABD’den Fransa’ya, Almanya’dan Japonya’ya, Avusturalya’dan Rusya, Kanada ve Çin’e kadar, Türkiye’de ikamet eden 40 farklı ülke milliyetinden öğrenciye tek çatı altında eğitim veren The British International School İstanbul, yaz dönemi ile birlikte Eylül 2017’de başlayacak olan yeni akademik yıl için öğrenci kayıtlarına hız verdi.

ABD’den Fransa’ya, Almanya’dan Japonya’ya, Avusturalya’dan Rusya, Kanada ve Çin’e kadar, Türkiye’de ikamet eden 40 farklı ülke milliyetinden öğrenciye tek çatı altında eğitim veren The British International School Istanbul, yaz dönemi ile birlikte, Eylül 2017’de başlayacak olan yeni akademik yıl için öğrenci kayıtlarına hız verdi. Türkiye’de 25 yıldan bu yana yabancı uyruklu öğrencilere eğitim veren The British International School İstanbul; Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde 2,5-18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim veriliyor. Zekeriyaköy ve Etiler olmak üzere 2 kampüsünde toplam 1,250 öğrenci kontenjanı bulunan okulun, Etiler Kampüsü’nde 2,5-11 yaş grubu, Zekeriyaköy Kampüsü’nde ise 2,5-18 yaş grubu öğrencileri eğitim alıyor.

COBIS (Council of British International Schools), CIS (Council of International Schools) ve NEASC (New England Association of Schools and Colleagues) olmak üzere, bu üç uluslararası akreditasyona sahip olan The British International School, İstanbul’un ilk ve tek uluslararası özel okulu özelliğiyle öne çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı maarif müfettişleri, Uluslarlarası Bakalorya ve Cambridge Uluslararası Sınavları ile birlikte okul, aynı zamanda sahip olduğu bu üç akreditasyon kuruluşu tarafından denetleniyor. Okulda, İngiliz Ulusal Müfredatı, Cambridge IGCSE Programı (Uluslararası Ortaöğretim Genel Sertifika Programı) ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (Full IB Diploma Programme) bir arada sunuluyor.

The British International School Istanbul’un Tam Diploma Programı öğrencileri, son 4 yılın her birinde yüzde 100 başarı oranı elde ederek, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nda, dünya ortalamasının üzerinde notlar aldılar. Okulun öğrencileri son 2 yılda da, üç kez Cambridge IGCSE Programı’nda ‘Dünyanın En İyisi’ ödülünü kazandılar. Bu başarıları sayesinde öğrenciler; Cambridge, Londra, İngiliz Kolombiya, Londra Ekonomi ve Lancaster Üniversitesi, Kalifornia Üniversitesi Berkeley gibi okullar ile İngiltere’de, Amerika’da, Kanada’da ile Avrupa genelinde ve Türkiye’de bulunan bir çok prestij sahibi üniversitelerde eğitimlerine devam ettiler.

Belgrad ormanları yakınında 24 dönüm alanda kurulu Zekeriyaköy Kampüsü’nde ve 450 metrekare bahçeli alanı ile İstanbul’un kalbi Etiler Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, gelenekselleşmiş sınıfa dayalı eğitimin yanı sıra, sporun ve doğanın keyfini yaşıyor.